Automatyka Przemysłowa S.J.

Polska wersja English version Deutsch Version

Kontakt

Automatyka Przemysłowa S.J.
ul. M.Anielewicza 3/1b
59-220 Legnica
Polska

tel: +48 601 768 441

tel: +48 603 390 314

biuro@apsc.pl


 

Aktualności

05.01.2021
Ostatni rok kalendarzowy pomimo pandemicznych trudności, które dotknęły praktycznie całą gospodarkę, kończyliśmy w optymistycznych nastrojach. Mamy jednocześnie nadzieję, że rok 2021 będzie owocny zarówno dla nas jaki i naszych partnerów biznesowych oraz klientów.
 
We współpracy z firmą Elsur, na zlecenie firmy projektowej Bipromet, na terenie Wydziału Metlurgicznego KHGM Huty Miedzi Legnica zrealizowaliśmy projekt Instalacji do ograniczenia emisji pyłu i arsenu znad maszyny odlewniczej TM-16. Prace nad zadaniem trwały od czerwca zeszłego roku do ostatnich dni grudnia. Więcej o inwestycji można przeczytać na stronie https://www.bipromet.com.pl/pl/aktualnosci,24/63,bipromet.html
 
Latem zeszłego roku nazwiązaliśmy także owocną współpracę z firmą Yaskawa. Do naszych głównych obowiązków należą serwis oraz instalacja nowych robotów u klientów docelowych japońskiego producenta. Yaskawa powstała ponad 100 lat temu w Japonii jako producent silników elektrycznych, który przez lata wyrósł na technologicznego lidera w branży robotyki i automatyki przemysłowej. Prace realizowane są na bieżąco na terenie całego kraju. Dzięki wsparciu firmy Yaskawa ciągle doskonalimy i podnosimy swoje kompetencje w zakresie robotyki.
 
W pierwszej połowie roku we współpracy z naszym partnerem wykonaliśmy prace modernizacyjne maszyn znajdujących się na linii produkcyjnej zmywarek firmy ELECTROLUX w Żarowie. Dzięki dokonanej optymalizacji klient uzyskał wzrost wydajności maszyn w okolicach 20%.
 
Zeszły rok przyniósł nam także nawiązanie współpracy z firmą Rileta. Na zlecenie klienta prowadzimy stopniową modernizację parku maszynowego zakładu na terenie LSSE. Rileta to firma produkująca wszelkiego rodzaju zasłony, firany, rolety i inne elementy, które na co dzień zdobią nasze okna. Dostarcza swoje gotowe produkty dla wiodących sieci handlowych.
 
Grudzień był miesiącem, w którym nasze prace skupiły się na modernizacji systemu wentylacji na basenie OSiR "Delfinek" w Legnicy. "Delfinek" to doskonale znany wszystkim legniczanom basen znajdujący się przy Szkole Podstawowej nr 7 na osiedlu Kopernik. Jest to jeden z najnowocześniejszych basenów w regionie. W naszym zakresie leżała wymiana elektroinstalacji kabiny wentylacyjnej oraz stworzenie nowego systemu sterowania pochłaniania wilgoci z hali basenowej.
21.08.2018
Nieopodal Sttutgartu w miejscowości Zuffenhausen rozpoczęła sie budowa nowej lakiernii niemieckiego producenta Prosche. Nasza firma otrzymała zlecenie wykonania elektroinstalacji systemów KTL, VBH oraz towarzyszących jak oczyszczalnia ścieków i RO. Prace obejmą kompleksowe wykonanie instalacji, począwszy od montażu szaf, poprzez budowę tras kablowych, wykonanie połączeń, oraz późniejszy rzozruch instalacji. Pierwsze osoby z naszej załogi są już na miejscu od dwóch tygodni.
 
Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli pochwalić się postępami w pracach.
 
21.08.2018
W ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy kilka projektów o różnicowanej objętości.
 
Jednym z większych projektów było przeniesienie linii lakierniczej elementów siedzeń samochodowych z fabryki firmy ADIENT w Świebodzinie do nowej hali produkcyjnej w Mór na Węgrzech. Projekt został zrealizowany we współpracy z firmą EISENMANN. Pomimo drobnych opóźnień mechanicznych w realizacji projektu, rozpoczęta zostałą już produkcja testowa. W tej samej fabryce koncernu ADIENT w Świebodzinie na początku roku zostały ukończone prace instalacyjne przy budowie nowej lini lakierniczej.
 
W międzyczasie realizowane były inne projekty między innymi dla firm WINKELMANN, MONTAPLAST, LINDE, LEADEC, LERNERTECHNIK, czy FRAUENTHAL.
 
W niedalekiej przyszłości nasza firma wykona również elektroinstalację systemu maszyn załadowczych BA dla firmy AGROSTROJ z Czech. Firma zajmuje się produkcją maszyn rolniczych. System zostanie wykorzystany przy obsłudze lini lakierniczej.
 
21.08.2018
Z dniem 13 czerwca 2018 nasza firma zmieniła zasady działalności. W drodze fakultatywnego przekształcenia spółki cywilnej w jawną na podstawie art. 26 § 4 Kodeksu spółek handlowych, firma zmieniła nazwę na Automatyka Przemysłowa s.j. Dariusz Łobejko, Rafał Raszewski. Wszystkie inne istotne aspekty jak: siedziba, adres korenspodencyjny, adresy e-mail, kadra pracownicza itd. pozostały bez zmian.
 
Dzięki naszej ciężkiej pracy w branży przemysłowej, przez lata nasi klienci kojarzyli nas również pod skróconą nazwą APSC, przy której pozostajemy.
 
04.10.2017

Na przestrzeni ostatnich miesięcy nasza firma zrealizowała kilka projektów.

O czym już wcześniej informowaliśmy, nasza firma wykonała projekt na terenie magazynu Prosche w Sachsenheim. Prace zakończyły się w planowanym terminie, a system niemieckiej firmy ABERLE spisuje się bez zarzutów.

Nasza ekipa pojawiła się także na terenie fabryki ADIENT w Świebodzinie. We współpracy z hiszpańską firmą Autelec Technologia prowadzone były prace nad budową nowej linii lakierniczej siedzeń samochodowych amerykańskiego producenta, który rocznie dostarcza swoje produkty dla ponad 25 milionów nowych samochodów. Pracownicy brali udział przy wykonaniu systemów VBH (przygotowanie powierzchni metalowej do malowania), KTL (malowanie kataforetyczne) oraz pieca.

W fabryce koncernu Volkswagen we Wrześni ukończone zostały prace nad modernizacją systemu KTL dla modelu transportera Crafter. System został wzbogacony o wyspecjalizowaną jezdną dyszę pompującą farbę, co ma zapewnić jeszcze większą jakość pokrycia karoserii samochodu. Jest to innowacyjne urządzenie dostarczone na specjalne zamówienie przez firmę EISENMANN.

Inne projekty zrealizowane w tym czasie to m.in. modernizacja systemu VBH w zakładzie BMW w Lipsku, remont instalacji elektrycznej podnośników nożycowych dla wózków Vario Shuttle również w BMW Lipsk, modernizacja prasy filtracyjnej w Prosche Zuffenhausen, budowa szaf i pulpitów sterujących dla lokalnych zakładów produkcyjnych.

W tym miesiącu wystartują prace związane z remontem piły SMS-MEER na Wydziale Ciągłego Odlewu Miedzi w Hucie Miedzi Legnica. Nasza spółka odpowiedzialna jest za demontaż instalacji elektrycznej, jej konserwację i ponowne połączenie. Huta Miedzi Legnica jest częścią KGHM SA, światowego lidera w branży górniczej, wydobywającego złoża miedzi na trzech kontynentach (Europa, Ameryka Północna i Ameryka Południowa). To kolejny z projektów realizowany na terenie legnickiego zakładu hutniczego. Wcześniej wykonana została m.in. modernizacja instalacji elektrycznej węzła do odlewania anod na Wydziale Rafinacji Ogniowej Miedzi.

 

12.06.2017
W tym miesiącu rozpoczną się prace związane z rozbudową i modernizacją magazynu Prosche w Sachsenheim w Badenii-Wirtemberdze. Znajduje się tam główne centrum logistyczne przedsiębiorstwa Porsche w Niemczech. Porsche należy do niemieckiego koncernu Volkswagen AG. Magazyn zbudowany będzie w systemie EPB (Elektrobodenbahn).
 
Zlecony projekt obejmuje zaplanowanie elektroinstalacji, dostarczenie materiału, wykonanie elektroinstalacji, pomiarów i dokumentacji, testy I/O oraz korektę schematów. Projekt zostanie zrealizowany we współpracy z firmami Eisenmann i Aberle.
 
W ostatnim czasie realizowane jest także zlecenie na wymianę elektroinstalacji systemu VBH w zakładzie BORBET w Kodersdorfie. System VBH służy do oczyszczania surowych felg samochodowych i przygotowania ich powierzchni do dalszego malowania. Część instalacji uległa uszkodzeniu w wyniku wydostawania się oparów chemicznych w okolicach tras korytowych. Zlecenie obejmuje rewizję instalacji, wymianę uszkodzonych połączeń kablowych, budowę nowych pełnych tras ze stali nierdzewnej oraz przepięcie urządzeń elektrycznych w czasie przerwy produkcyjnej.
 
 
 
 
15.05.2017
Początek 2017 roku upłynął dla naszej firmy pod znakiem modernizacji. Braliśmy udział w realizacji kilku projektów związanych z przebudowami oraz modernizacjami systemów produkcyjnych w różnych fabrykach na terenie kraju i zagranicy, m.in. firm Vestas w Lauchhammer oraz Borbet w Kodersdorfie.
 
Spółka Vestas jest duńskim producentem turbin wiatrowych, będąc przy tym światowym potentatem swojej branży. Dostarcza kompleksowe rozwiązania w dziedzinie elektrowni wiatorwych. Zakład w niemieckiej miejscowości został przystosowany do produkcji jednego z najdłuższych skrzydeł wiatrakowych na świecie. W związku z  tym należało dostosować system transportowy do nowych wymogów, zarówno pod względem technicznym jak i bezpieczeństwa.
 
W fabryce Borbet modernizowany jest system lakierniczy linii produkcyjnej felg samochodowych. System jest dostosowywany do zapotrzebowania klienta, w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem na produkty firmy Borbet.
 
W dalszym ciągu nasi pracownicy znajdują się w fabryce Volkswagen GoA w Chattanoodze, doglądając prac elektrycznych, a na miejscu w siedzibie firmy wykonujemy szafy sterownicze do maszyn górniczych oraz dla przemysłu ciężkiego.
 
22.03.2017

Dzisiaj zamknięty został kolejny z dużych projektów realizowanych przez naszą firmę. Zakończyliśmy prace przy elektroinstalacji systemu lakierniczego zbiorników wysokociśnieniowych firmy Hydac w Sulzbach/Saar. W ramach prac wykonany został zarówno system transportu zbiorników jaki i procesu ich lakierowania. Nowa linia lakiernicza powstała w budynku starej lakierni, która uległa zniszczeniu w wyniku pożaru z 2015 roku. Jest to jedna z flagowych fabryk niemieckiego koncernu, znajdująca się nieopodal Saarbrücken, gdzie mieści się siedziba kilku międzynarodowych oddziałów firmy.

 

Znalezione obrazy dla zapytania hydac sulzbach

 

Więcej o pożarze można dowiedzieć się pod tym linkiem
 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Również na bieżąco prowadzone są negocjacje z naszymi partnerami, w związku z czym mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli informować o kolejnych projektach zleconych naszej firmie.

 

02.01.2017
Za nami kolejny udany dla naszej firmy rok.
 
Głównym projektem zrealizowanym przez nas było wykonanie elektroinstalacji w flagowej fabryce BMW w Monachium, o czym informowaliśmy już wcześniej. W grudniu rozpoczęto produkcję próbną modeli BMW serii 3 i 4. Również przez cały rok obecni byliśmy w fabrykach Volkswagena w Chattanoodze oraz Alfa Romeo w Cassino. Z linii produkcyjnych w amerykańskim zakładzie koncernu VW od lat zjeżdża jeden z kultowych samochodów niemieckiego producenta, Volkswagen Passat w wersji sedan, a w ostatnim czasie zaczyna ruszać produkcja jednego z najnowszych modeli, Volkswagen Atlas. Natomiast w fabryce Alfa Romeo produkowane są modele Giulia oraz Giulietta, a docelowo także najświeższy model SUV-a Stelvio. Wszystkie zadania realizowane były we współpracy z niemiecką firmą Eisenmann.
 
W ostatnim czasie wygraliśmy również przetargi na realizację projektów w lakierni zbiorników w Saarbrücken w Niemczech, przy francuskiej granicy, oraz w fabryce firmy BORBET w Kodersdorfie, także w Niemczech, tuż nieopodal polskiej granicy, na rozbudowę instalacji E-Cube. Nasi pracownicy są już na miejscu i wykonują powierzone zadania. W międzyczasie udało się zrealizować kilka mniejszych projektów, a także kontynuowane były prace nad naszymi stałymi zleceniami.
 
Mamy nadzieję, że ten rok będzie kontynuacją dobrej drugiej części poprzedniego.
 
 
24.12.2016
 
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć najserdeczniejsza życzenia wszystkim naszym pracownikom i ich rodzinom, partnerom biznesowym, klientom oraz osobom odwiedzających naszą witrynę. Życzymy także szczęśliwego Nowego Roku 2017 i pomyślności w nadchodzących miesiącach.
 
 
Automatyka Przemysłowa s.c.
 
 
05.05.2016

Z nieskrywanym zadowoleniem możemy poinformować, że otrzymaliśmy zlecenie budowy elektroinstalacji w nowej lakierni fabryki BMW. Projekt dotyczy budowy instalacji dla części Base Coat i Clear Coat hali lakierniczej powstającej w zakładzie BMW w Monachium. Fabryka znajduje się w samym sercu bawarskiej metropolii i jest jednym z jej najbardziej rozpoznalwalnych symboli. Zleceniodawcą jest nasz zaprzyjaźniony partner firma Eisenmann GmbH. Zakres prac obejmuje budowę tras, wyłożenie kabli, podłączenie elementów zewnętrznych instalacji oraz uruchomienie produkcji. W skład instalacji wchodzi system filtracji powietrza z zanieczyszczeń lakierniczych E-Cube, piec pośredni pomiędzy kabinami lakierniczymi Base Coat i Clear Coat oraz inne kabiny systemu.

Więcej na temat systemów lakierniczych: Eisenmann Paint Shop Systems

 

 

Petuelring 130

80809 Monachium

Niemcy

18.04.2016

W zakładzie produkcyjnym koncernu Volkswagen, znajdującym się w Chattanoodze w stanie Tennesse w USA, trwają prace związane z rozbudową systemu produkcyjnego. Fabryka wzbogaci się o nowy budynek drugiej lakierni. Przedsiębiorstwo Eisenmann, które jest głównym wykonawcą, zdecydowało się powierzyć naszej firmie nadzór nad częścią prac elektrycznych prowadzonych przy budowie nowej lakierni. W zakładzie produkowany jest Volkswagen Passat. Fabryka jest pierwszą i jedyną fabryką samochodów, która zdobyła platynowy certyfikat LEED (Leadership in Energy and Enviromental Design).

30.03.2016
Nasza firma wygrała przetarg dotyczący dostawy i wdrożenia kompletnego systemu automatyzacji sterowania oraz kontroli maszyny sortującej odpady organizowany przez EPPO sp. z o.o. mieszczącą się we Wrocławiu.
 
System ma zapewniać sprawne i płynne sterowanie linią technologiczną do rozpakowywania przeterminowanej żywności, a także do separowania opakowań od metriału organicznego, do jego rozdrabniania oraz pulweryzacji. Linia technologiczna będzie znajdować się w Brzegu Dolnym w województwie dolnośląskim. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 1.5 "Rozwój produktów i usług w MŚP", Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego dla  Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
 
 
Eppo Sp. z o.o.
 
ul. Godlewskiego 5
54-609 Wrocław
Dolnośląskie
 
tel. + 48 605 856 466
e-mail: biuro@eppo.pl
 
24.03.2016
Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych,
smacznego jajka, mokrego dyngusa
oraz wszelkiej pomyślności
w życiu zawodowym i prywatnym
 
życzy Automatyka Przemysłowa s.c..

 

 
29.01.2016
Zakończona została główna część projektu w fabryce koncernu FCA FIAT w Piedimonte San Germano. Z linii produkcyjnych zaczęły zjeżdżać karoserie modelu Alfa Romeo Giulia. Obecnie prowadzone są drobne prace modernizacyjne zlecane przez odbiorcę.
 
W okresie noworocznym grupa naszych pracowników przeprowadziła prace związane z przebudową szaf sterowniczych w lakierni koncernu Volkswagen w mieście Chattanooga w stanie Tennesse w USA. Modernizowane były głównie szafy części procesowej związane z woskowaniem. W kalendarzu na najbliższy okres zaplanowanych jest już kilka innych prac modernizacyjnych.
 
Cały czas w naszym warsztacie trwa proces budowy szafek sterowniczych do maszyn wiertniczych. We współpracy z hurtownią elektryczną KUBA tworzymy wyspecjalizowane systemy sterowania do urządzeń górniczych. Skrzynki i maszyny przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach i znajdują zastosowanie głównie w przemyśle górniczym, ale mogą był śmiało wykorzystywane w innych branżach.
 
Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podzielić się z Państwem innymi dobrymi wiadomościami.

 

 

18.11.2015

Na zlecenie Eisenmann GmbH realizowana będzie modernizacja szaf sterowniczych w fabryce koncernu Volkswagen. Prace trwać będą w czasie shutdown'u zaplanowanego w dniach 20.11.2015-27.11.2015 z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia.

 

Volkswagen Group of America

8001 Volkswagen Dr

Chattanooga, Tennesse

37416

27.10.2015

Od sierpnia 2015 roku nasza firma realizuje projekt w fabryce Fiata w Cassino. W ramach projektu wykonywana jest instalacja elektryczna grup transportowych obejmujących bufory produkcyjne oraz piece suszące modernizowanej hali lakierni. Prace prowadzone są we współpracy z Eisenmann GmbH. Dodatkowo wykonywany jest szereg prac związanych z modyfikacjami szaf i instalacji.

Via Area Fiat
03030 Piedimonte San Germano, FR
Włochy
 
02.10.2013
Od 01.10.2013 siedziba firmy znajduje się w nowo zakupionym budynku przy ul.Mordechaja Anielewicza w Legnicy.Zapraszamy
01.07.2010

Zakończył się etap budowy linii transportu w obszarze lakierni zakładu Guardian. Firma Guardian Europe S.a.r.l. jest wiodącym producentem elementów szklanych dla sektora Automotiv. W zakładzie w Bolesławcu firma produkować będzie plastikowe elementy nadwozia (zderzaki). Jest to już druga w Polsce inwestycja tej firmy. W Częstochowie firma posiada hutę szkła.

16.01.2008

Firma Control Techniques zdecydowała się na zainwestowanie swojego potencjału finansowego w opracowanie nowego modelu napędu DC. Wprowadzony do sprzedaży model Mentor MP jest kontynuatorem linii inteligentnych napędów prądu stałego. Wprowadzony szereg rozwiązań bazuje na opracowanej wcześniej linii napędów AC Unidrive SP.

Pomimo niewielkiej w stosunku do napędów AC sprzedaży (tylko 5%), obserwuje się jej wzrost na poziomie 1-2% rocznie. Nie należy również zapominać o obecności na rynku starszych napędów DC, które są sukcesywnie modyfikowane.